Petr Šimčík - grafik, kodér, webdesigner

Služby

Tiskoviny
 

Tvorba tiskovin mi není cizí.

Vytvořím pro vás vizitky, letáky, skládací formáty, brožury i obaly a dodám je vaší tiskárně případně pomohu s hledáním vhodného partnera pro jejich vytištění. 

Vytvářím personalisované QR kódy.

Rovněž mohu pomoci s převodem vašich podkladů do tiskových formátů. Převod loga - logotypu do křivek, případně tvorbu nového loga, příslušného manuálu a následného poradenství jak s vizuálem pracovat.  

Branding, poradenství
 

Nevyznáte se ve spleti internetu? Potřebujete pomoci s vhodným online řešením, nebo vytvořit celý styl prezentace jak na internetu tak v reálném světě?

Nabízím poradenství v oblasti brandingu, sociálních sítí, komunikace, online prezentace.

Provádím analýzy dohledatelnosti, SEO.  Ukážu vám, jak si váš web na internetu stojí a navrhnu vylepšení. 

Webdesign
 

Navrhnu váš web s ohledem na vámi dodané podklady, parametry či branding. Projdu s vámi cestu od wireframů, tvorby struktury, přes návrh až k úplné realizaci.

Jednodušší weby zprovozním na některém z ověřených opensource systémů (Drupal - Wordpress). Komplexnější weby a eshopy vytvořím na míru včetně vnitřních funkcí.

Nabízím také  úpravu případně předělání vašeho webu pro chytré mobilní telefony.   

Potřebujete web, ilustrace, tiskoviny, branding?

Už nehledejte, jsem váš člověk:

+420 728 710 693

Klienti

Poslední reference

Web spisovatelky Kláry Smolíkové jsem v roce 2023 překlopil na novou verzi Drupalu, která umožňuje spoustu úprav a výpisů obsahu, která v té předchozí byla složitá nebo úplně nemožná. Designu přibyla mobilní verze a trochu jsme odladili tabulky a další věci, ale jinak je to držák a přežil z předchozích let protože jak uživatelům, tak Kláře vyhovuje a to je hlavní. Na Kláře oceňuji to, že jako jeden z mála klientů ten web skutečně využívá tak jak má a světe div se, je to poznat protože jí skutečně pomáhá v jejím podnikání. Je fajn vědět, že vaše práce funguje.

Výběr referencí

O mě

Žiji v Praze, kde se živím tvorbou webů a grafiky na volné noze i pod křídly různých menších studií. V oboru se pohybuji od roku 2003. Pro většinu lidí jsem čistě internetová entita, ale pokud budete mít zájem o mé služby, rád se s vámi setkám a můžeme a probrat naši spolupráci nad šálkem dobré kávy.  

Ve webdesignu dávám důraz na vyváženost mezi klientovým požadavkem, ustálenými zyklostmi a moderními trendy. Responsivita, UX, wireframe, jQuery, CSS3, HTML5 - to jsou slova která v mé práci nejvíc "letí".  Rád se u webu inspiruji skutečným světem, protože je to právě skutečný svět, který má web prezentovat - ať už jde o výrobky, služby či místa. 

Nějaké osobní info? Mám rád svou rodinku, sci-fi a fantasy (Jsem spíš Trekkie :) co se té sci-fi týče.), knihy (ty papírové), papírové modely a chátrající budovy. Mé uši poslouchají hlavně metal, ale nebráním se čemukoli co má nějaký nápad. Poslední dobou třeba 8-bit muzice :)

 

Píšu si

Blogování na vlastní doméně už jsem tak nějak vzdal.

Musíte hledat témata, nějak se profilovat, zanedbávat ostatní servery, kterým jste slíbili přispět a výsledek je nic moc, protože blogy dnes nahradily sociální sítě a tudíž je nikdo nečte. Samozřejmě s výjimkou těch čistě profesních. A protože rád píšu, řekl jsem si, že bude lepší spíš agregovat obsah z ostatních serverů na které přispívám a nejen z nich, ale i z offline světa. Tady to všechno je, nebo alespoň část :)